Podstawowe informacje

Podstawowe informacje

Zimowe Warsztaty Naukowe dla roczników 2017, 2018, 2019P i 2019G odbędą się w Krakowie. Spotkanie rozpocznie w poniedziałek 24 lutego, a zakończy w niedzielę 1 marca po śniadaniu. Zakwaterowani będziemy w Schronisku Młodzieżowym PTSM Oleandry.

Zbiórka zaplanowana jest na Dworcu PKP o godzinie 16.00 w poniedziałek 24 lutego.

Program spotkania

Program spotkania

W trakcie tego spotkania będziecie mieli okazję:

  • uczestniczyć w sesji referatowej na najlepszych krakowskich uczelniach
  • poznać Kraków – miasto królów polskich
  • zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne UJ
  • obejrzeć laboratoria Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • porozmawiać z kosmicznymi kołami AGH
  • poznać krakowskich przedstawicieli polskiego sektora kosmicznego
  • odwiedzić podziemia Rynku Głównego i Muzeum Sztuki Japońskiej
  • odkryć krakowskie uliczki grając w grę miejską!

Koszt

Koszt

Koszt Zimowych Warsztatów Naukowych wynosi 350 złotych i zawiera: noclegi, wyżywienie, wejściówki, bilety komunikacji, itd. Wpłaty należy dokonać przelewem, w nieprzekraczalnym terminie do 12 lutego na rachunek klubu.

Pamiętaj także o wysłaniu potwierdzenia przelewu na adres ZWN  do 13 lutego!

Dane do przelewu

tytuł przelewu: ,,ZWN, imię i nazwisko”
nr konta: 83 1750 0009 0000 0000 3864 6796
odbiorca: Klub Astronomiczny Almukantarat, ul. Bartycka 18, 00-716 Warszawa

Sesja referatowa

Sesja referatowa

Na ZWN należy przygotować trwający od 10 do 15 minut referat związany
z tematem przewodnim, który brzmi ,,Nauki pokrewne astronomii”.

Temat referatu należy przesłać poprzez formularz (Sesja referatowa -> Zgłoś referat). Do tematu referatu należy dołączyć abstrakt (krótki, 2-3 zdaniowy opis referatu, który będzie podany do publicznej wiadomości).

Proponowane tematy

W poniższym linkach znajduje się lista proponowanych tematów referatów, a także poradnik ,,Jak zrobić dobry referat”. Można oczywiście wymyślić własny temat, jeżeli tylko będzie zgodny z tematem przewodnim sesji.
Lista proponowanych tematów
Poradnik „Jak zrobić dobry referat”

Zgłoś referat

Jeśli masz już wybrany temat i gotowy abstrakt – powiadom nas o tym

Zgłoś referat

Lista uczestników

Lista kadry:

  1. Sonia Wittek – organizator
  2. Tobiasz Wojnar – organizator
  3. Maciek Wielgus
  4. Tomasz Filipiak
  5. Ania Wizerkaniuk
  6. Mikołaj Nowak
  7. Michał Wójcik
  8. Krzysztof Kapuściński
  9. Daniel Mielnik
  10. Karolina Wilk
  11. Wiktor Włodarczyk
  12. Aleksander Łyczek
  13. Mateusz Kierepka
  14. Piotr Rafalski
  15. Dominik Sulik

Lista uczestników:

  1. Jan Nowosielski – „Kosmologia światów fikcyjnych”
  2. Dominika Pik- „Informatyka w misjach kosmicznych”
  3. Piotr Nowosielski – „Astrochemia – jak się robi pierwiastki?”
  4. Mateusz Kruk – „Astrochemia – jak badamy skład i właściwości obiektów w kosmosie?”
  5. Emilia Rzepka – „Wpływ eksploracji kosmosu na myślenie o ekologii.”
  6. Krzysztof Szymański
  7. Matylda Kołomyjec – „Historia Science Fiction”
  8. Weronika Księżakowska
  9. Zofia Wojtkowiak – „Kulturoznawstwo: wpływ wyścigu kosmicznego na kulturę”
  10. Jarosław Socha – „Górnictwo kosmiczne”
  11. Łukasz Bargieł – „Grube ryby kosmosu”
  12. Joanna Wieteska
  13. Maria Puciata-Mroczynska
  14. Aleksandra Puchała
  15. Krystyna Syty
  16. Piotr Sączawa
  17. Kacper Śledź
  18. Patryk Węgierski – „Astromuzyka”
  19. Małgorzata Kuczera – „Wpływ fascynacji kosmosem na gry komputerowe”
  20. Radosław Kubiś – „Wpływ astronomii na poglądy filozoficzne i religijne”
  21. Aleksander Gawron – „Wpływ fascynacji kosmosem na gry planszowe”
  22. Olga Zaborska
  23. Paweł Sieczak
  24. Małgorzata Pluskota
  25. Michał Stefanik
  26. Aleksandra Walczybok – „Astrourbanistyka – planowanie kolonii”
  27. Zofia Księżak
  28. Mateusz Wieliński – „Astronomia w żeglarstwie”
  29. Zuzanna Gdowska
  30. Igor Płoszaj
  31. Małgorzata Jędruszek
  32. Oliwer Płaskowicki – „Jak szukamy życia pozaziemskiego bez dotykania?”
  33. Zuzanna Kawalec
  34. Stanisław Drewienkowski
  35. Karolina Komorowska
  36. Kacper Dądela – „Kalendarze, a astronomia”
  37. Szymon Antkowiak
  38. Konrad Walczak
  39. Tymoteusz Domeradzki
  40. Eliza Płotnikowa – „Medycyna kosmiczna”
  41. Antoni Skoczypiec
  42. Rafał Bryl
  43. Grzegorz Guzera